İTÜ Özgür Yazılım Kulübü Soru&Cavap sitesine hoş geldiniz.
Hoş geldiniz, İTÜGnu Soru&Cevap sizlere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

auto spare parts

0 oy

Yedek Parça Temin Etmek

Türkiye'de birçok araba markasının çeşitli modellerini kapsayan yedek parçalarını temin etmekte zorlanılmıyor. Çünkü ülkemiz her alanda olduğu gibi sanayii ve yedek parça konusunda da sürekli ilerlemeye devam ediyor. Bu sayede oto yedek parça temininde birçok marka sürekli üretimine devam ediyor. Oto yedek parça alanında faaliyetlerini sürdüren birçok marka varlığına devam ettiği sürece rekabetli bir ortamda ekonomik yedek parça temini mümkün olmaya devam edecek gibi görünüyor. Yedek parça temin etmek için ülkemizin çeşitli yerlerinde hızla artan yedek parça dükkanları sanayii içinde ve dışında açılmaya ve hizmet vermeye devam ediyor.

Oto Yedek Parçaları

Ülkemizde en çok tercih edilen araba markalarının iki elimizin parmak sayısını geçmeyeceğini biliyorsunuz. Sınırlı sayıda araba markası Türkiye'de yer edinebilmiş durumda. Birçok marka araç bulunması gerçeğini değiştirmiyor fakat piyasada çoğunluğu sağlayanlar Ford, Reno, BMW, Mercedes, Hyundai, Opel ve birkaç çeşitli marka daha... Oto yedek parça ve Opel yedek parça ilişkisinden bahsedelim.
Az sayıda araba markasının çoğunluğu sağlıyor olması yedek parça sektörünü de yönlendiriyor. Üretilen oto yedek parçaları Opel, Ford, Hyundai, Renault ve BMW gibi markalara çözüm üretebilecek şekilde tasarlanıyor. Bazı yedek parçaların hem Opel hem BMW için kullanılması sağlanıyor. Marka ağırlığının yedek parça ağırlığı ile paralel olarak ilerlemesi yine oto sahiplerine avantaj sağlayan vw yedek parçafaktörler arasında yer alıyor.

Araba Modelleri ve Yedek Parçaları

Türkiye'de Astra, Vectra, Corsa gibi çeşitli modelleri ile otomotiv sektöründe devamlılığı sağlamayı başaran markaların başında Opel geliyor. Opel yedek parça oldukça kolay bulunabilmesine opel yedek parça rağmen bazı sanayilerde ısrarla tercih edilmiyor. Bazı yedek parçacı dükkanlarında Opel yedek parça malzemesi bulmakta zorluk çekiliyor. Bunun sebebi ise Opel parçalarının çok hassas olmasından kaynaklanıyor. Astra için kullanılan yedek parça Vectra modeli için uygun olamayabiliyor. Opel'de model ağırlıklı yedek parçalara rastlıyoruz. Bu sebeple büyük Opek yedek parça dükkanlarını ziyaret etmeli ve modelimize uygun yedek parçayı temin etmeliyiz. Opel yedek parça malzemelerinde tercihinizi arabanın modeline ve Renault yedek parça kasasına göre tercih ettiğinizden emin olduktan sonra alışverişinizi bitirmenizi öneririz.

Renault yedek parçaları arasında da ekonomik fiyata rastlamak mümkün. Reno Türkiye'de en fazla aracı bulunan markalardan birisi olmayı başardı. Bu sebeple en fazla yedek parça malzemesine ihtiyaç duyulan markaların da başında geliyor haliyle. Türkiye'nin en kaliteli yedek parçaları ve diğer model ve markalarla en uyumlu parçaları Renault yedek parça malzemelerinde karşımıza çıkmaktadır. Bu yedek parça çeşitliliği ve kolaylılığı ile bu markanın daha uzun yıllar boyunca ülkemizde tercih edilebileceğini söylemek mümkün olur. Opel yedek parçalarına göre daha kolay ve daha uyumlu yedek parça malzemesine Reno için üretilen oto yedek parçalarında bulabileceğimiz çıkarımını yapmamız da yanlış olmaz.  Renault yedek parça diğer tüm ürünleri bir kenara bırakıp kolay erişilebilen malzemeler kategorisine koyabileceğimiz türden parçalardır.

Yedek parçaların en çok ihtiyaç duyulduğu bir diğer marka da kuşkusuz Ford... Taanus, Mustang gibi efsanevi araç modelleri ile efsanaleşen marka Ford, günümüzde de Fiesta, Focus gibi öncü araba modelleri ile piyasadaki yerini koruyor. Ford yedek parça bulmanın zor olmadığını ve Oto yedek parça Ford markalar için üretilen birçok farklı markada oto yedek parçası olduğunu söyleyebiliyoruz. Ford Fiesta ve Ford Focus yedek parçalarının birbirine bazı alanlarda uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Daha eski modelleri de piyasada hakim olan Ford markasının yedek parçalarını bulmakta zorlanmıyoruz. Taanus gibi bir efsane modelin bile yedek parçaları birçok oto yedek parça mağazasında bulunabiliyor. Ford yedek parça ararken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise, Ford ile birlikte hangi marka araçlara yedek parçanın uygun olduğudur. Çünkü diğer markalara da uygun olan yedek parçaların Ford üzerinde problem çıkartmadan, ekonomik olarak temin edilip işlev göreceğini anlayabiliriz. Ford yedek parça ile karlı bir alışveriş yaptığınız konusunda kendinizi ikna ettiyseniz dikkatli bir şekilde işleminizi gerçekleştirdiğiniz sonucuna varabilirsiniz.

 

 

1, Ocak, 2019 Kulüple İlgili Sorular kategorisinde siparisimnet (120 puan) tarafından soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

...