2014-2015 Eğitim Kayıtları

Merhaba, her dönem olduğu gibi bu dönem de haftatık eğitimlerimiz olucak.

Eğitimlere katılmak için kayıt formunu doldurmanız gerekiyor.

Eğitimlerde 70% devamlılık zorunluğu var, bunun nedeni sınırlı kontenjan olması. Eğer eğitime seçilip gelemeyecekseniz ilk haftadan bize yazın, yerinize listeden gelmek isteyen başka birisini alalım. Aksi takdirde bir daha İTÜ Özgür Yazılım Kulübü eğitimlerine katılamayacaksınız.

 

Bu dönem olucak eğitimler ve kayıt formları:

 

Android Eğitimi

internet of things

Halil Kaya – Cumartesi 16:00-18:00 – Android Eğitimi (Java): Kayıt Formu

Emir Ercan Ayar – Pazar 14:00-16:00 – Internet of Things (Python, RaspberryPi, Arduino, Intel Galileo): Kayıt Formu

Saygın Burak Sevinç – Çarşamba 18:00-20:00 – Ruby on Rails Eğitimi (Ruby): Kayıt Formu

 

Bu dönem Internet of Things eğitimi alacak takım aynı anda proje ekibinde olacak, beraber farklı projeler yapacağız.

Ayrıca dönem içi farklı sunumlarla proje ekibine ve ilgisi olanlara ihtiyaç duyucağımız konularda seminerlerle eğitim vericez.

19 Comments

 1. Verdiğiniz bilgiler ve paylaşımlar için teşekkürler.

 2. teknoloji haberleri

  Bu eğitimlerin tekrarı olacak mı ?

  • Bir çok eğitimler eğitimi verecek olan kişi olmadığından yapılamıyor. Bu yaz tatili için şimdilik 1 eğitim kesinleşti, ama ara sıra geniş kamsamlı seminer ve çalışmalar da düzenlenecek.

 3. hilal gungor

  merhaba, bu yaz acılacak egitim listesine nereden ulasabiliriz, ve yaz için hangi dillerde egitim verilecegi belli mi simdiden ?

  • Eğitim duyurularını Telegram grubumuzdan ve Siteden yapıyoruz, az sonra yeni eğitim duyurusu yayınlanıcak. Ayrıca mail listemize de duyuru yapılıyor.

 4. Yasin Kütük

  Merhaba,

  Ben ekonomi bölümündeyim ama data science ile ilgiliyim. Python eğitimleri olursa katılabilir miyim? Temel düzey bilgim var.

  Teşekkürler.

  • Evet, eğitimlerimize her kes katıla bilir. Yaz dönemi eğitmen olursa, Python eğitimi açıcaz. İreli düzeyde bir kaç data konusunda seminer de planlıyoruz.

 5. furkan

  Bahar yarıyılı ile ilgili eğitimlere katılmak veya bilgi almak için nasıl bir yol izlemeliyim?

 6. egitimindir

  kurslar iyiymiş de dil bilmeden de başlanmaz ki.

  • ituoy

   Daha önce basit dil eğitimleri geçildi. Ama günümüzde bir çok eğitimlerde kullandığımız Python dilini codecademy sitesinden 13 saatte ğ\renmek mümkün. Ayrıca türkçe kitaplar ve videolar da mevcutdur. Bu tür basit eğitimler için de ders açmak isteriz, ama dersi geçicek birileri az oluyor, İTÜ sınıfla ilgili sıkıntı çıkarıyor. Bu nedenlerden dolayı bulduğumuz eğitmenlerle genelde internetden kolayca öğrenmeniz mümkün olmayan eğitimleri vermeye çalışıyoruz.

 7. volkan

  Merhaba,

  Eğitimler ne kadar sürüyor ve bahar döneminde de oluyor mu ?

  • ituoy

   Eğitimlerimiz genelde tüm dönemlerde (bahar, kış, yaz) oluyor. Ama düzenli eğitmenler olmadığından dolayı her dönem farklı eğitimler oluyor.

 8. kürşad dag

  bu kurslara kayıt olmak için herhangi bir bilgi birikimine sahip olmak gerekiyor mu

  • Merhaba, formlarda bilmeniz gereken diller var, konuyla ilgili az çok bilgi yeterli olmalı. Mesela eğer Android eğitimine gelecekseniz, az-çok Java bilmeniz gerekiyor.

 9. çağla celayir

  Merhaba Bahçeşehir Ünv. Bilgisayar Müh. 3.sıınıf öğrencisiyim.Şu anda da Group Medya Bilgi Teknolojileri’nde staj yapmaktayım.Bildiğim diller ve ilgilendiklerim;C++,C#,SQL,Windows Phone ,IOS,Android. Bende bu eğitime katılmak isterim teşekkürler.

 10. aytuğ

  pazar günü olan derslerin de saati 16.00 mı ?

Leave a Comment