Arduino Day 2015

We are applied to organize Arduino Day 2015 at Istanbul Technical University Maslak Campus at Electric-Electronic Faculty and open for everyone interested.

If you want to be a part of this organization, do not hesitate to contact the organizator of this event via ituoyk[at]gmail.com

Details will be provided soon.

Learn More

Özgür Yazılım Kulübü 2014-2015

2014-2015 İstanbul Teknik Üniversitesi eğitim öğretim yılı içerisinde yine çok güzel eğitimlerle karşınızdayız.

Geride bıraktığımız yıllarda umuyoruz ki, sizlerde güzel izlenimler bırakmışızdır ve daha da önemlisi sizlere yardımcı olabilmişizdir.

Özgür Yazılım ailesi olarak yakın geçmişte yapmış olduğumuz eğitimlere katılım için öncelikli olarak herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Şimdiye kadar bir kaç konuda eğitimlerimiz oldu, en çok da Python ve Arduino konularında çok olumlu geridönüşler aldık.

Bu yıl daha çok seminerlere yüklenmeyi planlıyoruz ve bunun için bir kurum ve hocalarla görüştük. Sizlerin de katılımınızı bekleriz.

Kulübün 2014-2015 Yönetim Kurulu:

  • Başkan: Emin Mastizada
  • Başkan Yardımcısı: Leyla Garayli
  • Tanıtım Sorumlusu: Zeynep Yaliniz
  • Yazman: Buse Firat
  • Sayman: Ahmed Ihsan Erdem

Yeni eğitim yılında her kese başarılar dileriz,

İTÜ Özgür Yazılım Kulübü.

Learn More

Kulüp Olduk!

Kültür ve Sanat Birliği’ne yaptığımız kulüp başvurusu perşembe günü kurula girdi ve İTÜ Özgür Yazılım Kulübü’nün kurulmasına karar verildi. Bu aşamadan sonra yönetim kurulu belirlenecek ve yapılacak faaliyetlerin planlanmasına geçilecek.

Ayrıca bu adreste kulüp için işleri yönetebilmek amaçlı bir forum kurulması planlanıyor. Sitenin başlığını ise çoktan İTÜ Özgür Yazılım Kulübü olarak değiştirdik!

Herkese hayırlı olması dileğiyle.

Learn More

İTÜ Özgür Yazılım Topluluğu(Şimdilik)

İTÜ Özgür Yazılım Topluluğu sitesi yayına girdi. Projelerimizde şu anlık SVN kullanıyoruz. Bunun için de, projelerimizde yer almak isteyen arkadaşlar için bir anlatım oluşturduk. O anlatıma buradan ulaşabilirsiniz. Bu şekilde biraz çalışmanın ardından Git’e geçmeyi düşünüyoruz.

Ayrıca, kulüp başvurusunu Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi’ne yaptık. Umarız sorunsuz sonuçlanır.

Görüş ve önerilerinize her daim açığız. Bu siteye içerik anlamında katkı sağlamak isteyen arkadaşlara da kapımız her daim açıktır. Bu konuda gerekirse bir iletişim formu da oluşturulabilir.

Learn More