2014-2015 Eğitim Kayıtları

Merhaba, her dönem olduğu gibi bu dönem de haftatık eğitimlerimiz olucak.

Eğitimlere katılmak için kayıt formunu doldurmanız gerekiyor.

Eğitimlerde 70% devamlılık zorunluğu var, bunun nedeni sınırlı kontenjan olması. Eğer eğitime seçilip gelemeyecekseniz ilk haftadan bize yazın, yerinize listeden gelmek isteyen başka birisini alalım. Aksi takdirde bir daha İTÜ Özgür Yazılım Kulübü eğitimlerine katılamayacaksınız.

 

Bu dönem olucak eğitimler ve kayıt formları:

(more…)

Learn More

2013 Sonbahar Arduino Eğitimi

Kulübümüz tarafından düzenlenen donanım eğitimi, Atmel tabanlı Arduino UNO kitleri üzerinden yapılmaktadır. Eğitimi kulüp başkan yardımcısı Güray Yıldırım vermektedir. Şu ana kadar 20 saati aşkın eğitim verilmiş olup, mikrodenetleyici temelleri, mikrodenetleyicilerde varolan yazılım mantığı, mikrodenetleyiciler ile haberleşme, çevre birimleri tanıtılmış ve tanıtılmaya devam edilmektedir.

egitim2

Eğitimlerimiz her hafta haftasonu toplam 4 saat yapılmakta, anlatılan her konunun uygulaması anında yapılmaktadır. Katılımcı sayısı, eğitimin verimi açısından kısıtlı tutulmuş, katılımcıların kendi Arduino’ları ve elektronik parçaları ile gelmeleri beklenmiştir. Bu sayede her katılımcı, eğitim dışında kendi donanımıyla yapılan uygulamaları tekrarlayabilmekte ve (more…)

Learn More